0
23% İndirim
İndirim!

Çay Ağacı Biberiye

64.90 49.90 KDV DAHİL

Avustralya’da yetişen “ Melaleuca Alternifolia “ denilen ağacın yassı yapraklarından buhar damıtma ile elde edilen çay ağacı yağının bildiğimiz çay bitkisi ile bağalantısı yoktur. Sydney Üniversitesi’nin yayınladığı makalede Avustralya’da yaşayan Aborjin topluluğunun uzun yıllardır çay ağacı yağını cilt sorunlarının tedavisinde kullandığını belirtilmiştir. Çayağacı yağı kuvvetli bir antiseptik ve antifungaldır.Ciltte derinlemesine temizlik sağlar. Deride kaşıntı, kızarıklık, kepeklenme şeklinde kendini gösteren Seboreik Dermatit’e ( egzama ) sebep olan candida mantarına karşı etkilidir. Sivilce oluşumuna ve daha önce oluşan sivilce izlerinin giderilmesine destek olur.Doğanın bir mucizesi olarak daima yeşil kalan tazeliğin ve canlılığın simgesi olan biberiyeden elde edilen biberiye yağı ise antibakteriyel etkisi ile ciltte derinlemesine temizlik sağlarken ferah odunsu kokusu ile arıdırıcı, tazeleyici, canlandırıcı etki gösterir. İçeriğindeki yoğun bitkisel yağlar ile birlikte çayağacı – biberiye sabunu seboreik dermatitin tedavisinde kuvvetli bir destektir. 

Doğal hammaddeler sabit ve uçucu  yağlar ile formüle edilen sabunlarımız kimyasal koruyucular, sentetik kokular ve renklendiriciler  içermez. 

Sabunlar soğuk işlem ile üretildiğinden ısıtılmayan yağların içindeki enzim, oksidan ve vitaminler korunarak cilde daha fazla fayda sağlar. 

Ayrıca sabunlarda sabunlaşmamış yağ “ süperfat “ bırakılarak cildin temizlenirken aynı zamanda beslenmesi ve nemli kalması sağlanır. 

Doğal Sabun Nasıl Kullanılır 

Sabunu su ile köpürtüp cildinize uygulayın. Dilerseniz köpüğü dairesel hareketlerle masaj yaparak bekletin, bol su ile durulayın. 

Doğal sabununuzu daha uzun süreli ve verimli kullanmak için doğal sabunu mutlaka delikli ahşap veya seramik bir sabunlukta tutun. 

UYARI 

Harici kullanım içindir. Kullanmadan önce herhangi bir alerjik reaksiyona karşı küçük bir cilt bölgesinde test edin 

Ürünler ilaç yerine kullanılamaz. Burada yazılanlar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır, sağlık sorunlarınız için ilgili uzman hekime başvurun. 

Henüz inceleme yapılmadı.

“Çay Ağacı Biberiye” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir