0
24% İndirim
İndirim!

Ardıç Katranı Aynı Sefa

61.90 46.90 KDV DAHİL

Ardıç ağacından çıkarılan katranın yağından üretilen bir sabundur. Binlerce yıldır Anadolu’da alternatif bir tedavi yöntemi olarak birçok cilt hastalığını tedavi etmek için kullanılmıştır. Tek başına kullanılamayan bir katran olduğundan içeriğindeki diğer yağlarla zenginleştirilerek sivilceli ve iltihap barındıran ciltlerde, egzamalı bölgelerde, (atopik dermatit) sedef hastalığında ve farklı cilt sorunlarının tedavisinde yardımcı ajan olan bir sabun haline gelir. Ayaktaki mantar oluşumununda önüne geçtiği bilinen ardıç sabunu ayak sağlığı için de kullanılır. Ayakkabı içerisinde uzun süre kalan ayakların kokmaması ve rahatlaması için ardıç katranı sabunu ile yıkanması ayak sağlığını önemli ölçüde etkiler. 

Aynısefa maserasyon yağı genellikle çürükler,yaralar, egzama ve diğer cilt iltihaplarında yardımcı olarak kullanılır. Mantar önleyici ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.Cildin daha pürüzsüz, yumuşak ve kaygan olmasında etkilidir. Başta kuru ciltler olmak üzere tüm cilt tipleri için uygundur. Nemlendirici etki göstermekle birlikte yara izlerini hızlı bir şekilde giderir. Cildin parlaklık ve canlılık kazanmasını sağlar. 

Doğal hammaddeler sabit ve uçucu  yağlar ile formüle edilen sabunlarımız kimyasal koruyucular, sentetik kokular ve renklendiriciler  içermez. 

Sabunlar soğuk işlem ile üretildiğinden ısıtılmayan yağların içindeki enzim, oksidan ve vitaminler korunarak cilde daha fazla fayda sağlar. 

Ayrıca sabunlarda sabunlaşmamış yağ “ süperfat “ bırakılarak cildin temizlenirken aynı zamanda beslenmesi ve nemli kalması sağlanır.  

Doğal Sabun Nasıl Kullanılır 

Sabunu su ile köpürtüp cildinize uygulayın. Dilerseniz köpüğü dairesel hareketlerle masaj yaparak bekletin, bol su ile durulayın.   

Doğal sabununuzu daha uzun süreli ve verimli kullanmak için doğal sabunu mutlaka delikli ahşap veya seramik bir sabunlukta tutun. 

UYARI

Harici kullanım içindir. Kullanmadan önce herhangi bir alerjik reaksiyona karşı küçük bir cilt bölgesinde test edin. 

Ürünler ilaç yerine kullanılamaz. Burada yazılanlar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır, sağlık sorunlarınız için ilgili uzman hekime başvurun. 

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ardıç Katranı Aynı Sefa” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir